Krvavý Mesiac aj na Liptove!

Pridané 24. 9. 2015

Krásny pohľad sa nám naskytne v noci z 27. na 28. septembra, kedy sa Mesiac v celej Európe zafarbí do krvavej farby. Tento jav tak bude možné sledovať aj na samotnom Liptove! Neobyčajný, “Krvavý Mesiac” budú môcť ľudia pozorovať v Európe koncom tohto týždňa a teda v noci z nedele na pondelok.mesiac-624x378

“Tento neobyčajný jav by nemal spôsobiť žiadne obavy pre ľudí na Zemi. Jediná nepríjemná vec, ktorá sa vám môźe stať je bolesť krku, pokiaľ budete na mesiac na oblohe pozerať celú noc,” povedal Noah Petro pracujúci pre NASA.

Krvavý Mesiac bude ešte neobyčajnejší tým, že bude v tomto čase k Zemi najbližšie a bude sa zdať o 14% väčší ako zvyčajne. Okrem Európy bude vidieť tento jav aj ľudia v Severnej a Južnej Amerike a Západnej Ázií. Posledný raz nastal tento jav pred 30 rokmi, v roku 1982, a najbližšie bude “Krvavý Mesiac” tak blízko pri Zemi až v roku 2033. Tento nezvyčajný úkaz nastáva len raz za pokolenie.

Krvavý mesiac by mal nastúpiť 28. septembra o 2 hodine ráno, a Mesiac by mal byť celý červený približne o 5 hodine ráno, kedy tieň Zeme úplne zakryje Mesiac. S “Krvavým Mesiacom” sa spája veľa povier, podľa niektorých znamená príchod vojny.

Krvavý Mesiac v histórii

V roku 1493 boli zo Španielska vyhnaní všetci Židia a otriaslo to celou Európou. V roku 1504 zakotvil Krištof Kolombus na Jamajke, a chcel, aby sa oňho miestny domorodci starali. Tí to odmietli, avšak Kolumbus povedal, že sa nahnevá a zafarbí mesiac na červeno. Potom nastal jav “Krvavý Mesiac”, o ktorom si Kolombus predtým prečítal v kalendári. Domorodci sa zľakli a začali Krištofa opäť poslušne počúvať.

Hovorí sa, že mesiac má na ľudí vplyv. Niekto tomu verí, iní nie.

Pre tých anglicky zdatnejších:

Zdroj: „http://niesomdoma.eu/2015/09/krvavy-mesiac-bude-v-europe-v-noci-z-27-na-28-septembra/