#LiptovskéTalenty: LNJH crew

Pridané 8. 12. 2015

HERE WE GO.. TAK SA PREDSTAV: Zdravíčko, takže vlastným menom som Vilo, dneska ma už ale všetci známi aj menej známi poznajú pod pseudonymom Vajda, dokonca vlastná manka ma tak volá, vlastne si myslím, že veľa ľudí ani nepozná moje pravé meno, hahah. Odpovedať budem ale za celú crew. LNJH nie je len hudba. Sme jazdci, raperi, umelci, hudobníci. Sme crew mladých ľudí.

AKO VZNIKOL NÁZOV LNJH? Hahaha, no dobre, funny story. Sme síce vekovo rozdielni, ale veľa z nás maturovalo v jeden rok, čiže nemalá oslava za bieleho dňa, plné mesto ľudí, podgurážení sme boli zjavne len my, čiže ti asi nemusím rozprávať ako vyzerali pohľady ľudí na naše osoby. Krik, spev, závan za nami (z cigariet samozrejme:)). Nieže by nám niekedy záležalo čo si o nás kto myslí, ale prišlo to vhod vyjadriť svoj názor, tak prišlo na rad skandovanie LIEH NIEJE HRIECH, LIEH NIEJE HRIECH. A zrazu vidíš, životné motto. LNJH..

12358192_10206461156221909_1782315665_n

KTO TVORÍ TÚTO FORMÁCIU? Osobne to menovať je asi zbytočné, je nás fakt veľa. LNJH nie je len hudba. Sme jazdci, raperi, umelci, hudobníci. Sme parta rozdielnych ľudí s rovnakým názorom na život. Každý z nás ma v sebe niečo iné, každý z nás je dobrý v niečom inom, životom ale kráčame spolu a tak sa snažíme tvoriť bok po boku, krok po kroku. Vlastne sám som divák ako sa to všetko skĺbilo a dalo dohromady. Hudba, rap, video produkcia, grafika, všetky veci si robíme sami, tým pádom je všetko robené srdcom a nie za lóve, asi preto nás to tak baví. Za zmienku stojí aj to, že sme spojili sily s bratskou crew Galaxia Y a v blízkej budúcnosti sa bude naša tvorba uberať podobným smerom, spoločná show bude rozbíjat klub za klubom, je sa načo tešiť, viac sa ale dozviete čoskoro, sleduj fanpage facebook.com/lnjh…

AKO DLHO UŽ SPOLU HRÁTE? KDE VŠADE STE SA UŽ PREDSTAVILI? KDE VŠADE SA NAJBLIŽŠIE PREDSTAVÍTE? Ako crew nahrávame a chodíme po koncertoch asi druhý rok. Rap v nás ale prevláda už dlhé roky. Prvé texty, prvé naj**ané freestyle-y, prvé beaty, tie majú tak 5-6 rokov si myslím. Hudba nás ovplyvňovala vždy, samozrejme tam bol nejaký postup čo sa týka žánrovosti, ale rap bol vždy srdcu najbližšie. Za ten čas sme už dačo aj pochodili, hrali sme prevažne na akciách spojených s jazdením. Boli sme už ale spolu v Bratislave, v Košiciach, v Čadci, vo Zvolene, v Hruštíne, v Dolnom Kubíne, v Liptovskom Hrádku, dva krát v Čechách v Karolínke, na Hoteli Liptov v Jasnej, zahrali sme si aj na ILPP tour tu v LM, samozrejme v LM bolo už koncertov viac, no po poslednej skúsenosti nás už do klubu kde sme hrávali nevolajú, kedže ľudia zobrali naše motto až príliš vážne a tak klub, v ktorom prebehla akcia nebol chvíľu obývaťeľný, hahah. V najbližších týždňoch zahráme opäť v Košiciach, v Bratislave, Happy End v Jasnej a dva dni pred novým rokom na Hoteli Liptov.

AKÝ JE VÁŠ NAJKRAJŠÍ HUDOBNÝ ZÁŽITOK? Myslím, že môžem hovoriť za väčšinu z nás a zhodneme sa, že to bol koncert Clockwork Indigo, v marci v Prahe. Clockwork Indigo je zoskupenie dvoch crew, The Underachievers a Flatbush Zombies, obe crew pochádzajú z Brooklynu a zastupujú Beast coast. Pre mňa dokonalosť sama..

VIEME, ŽE STE PRED NEDÁVNOM VYPUSTILI NOVÝ KLIP. AKO VZNIKAL? Nahrali sme track, sadli sme si pri paličke v kruhu, každý dal nápad a šlo sa. Nie je to nič zložité, navštívili sme pár miest, na ktoré chodíme počas všedných dní sa postaviť do kruhu, odpáliť a kopať do lopty. Jediná zmena bola to, že tento krát sme mali kameru. Pár sessions a klip natočený…

 

Pre viac info o tejto crew sleduj: https://www.facebook.com/lnjhmafia