28
júl

Cvyklo Pohár: Filištín 2018

Pridané 23. 5. 2018
28. 7. 2018
9:00 - 14:00
Jakubovany 86, 083 01 Jakubovany, Slovakia
Loading Map....

Tento rok vznikla liptovská séria pretekov na horských bicykloch – Cvyklo Pohár. Na začiatku bol Filištín, tento rok sa pridá Trstianska špajchňa.

Trstianska špajchňa bude mať premiéru vo štvrtok 5.7.2018 na štátny sviatok.

https://www.mtbiker.sk/kalendar/2018/2759/trstianska-spajchna

Piate pokračovanie Filištína bude v sobotu 28.7.2018.

https://www.mtbiker.sk/kalendar/2018/2760/filistin

Najlepšia žena a muž celého pohára získajú Cvyklový dres.

Liptov akcie udalosti lipovzije liptov zije cvyklopohar filistin 2018 Trstianska špajchňa 2018

Čo je Cvyklo Pohár – MTB Séria Liptova

Cvyklo Pohár je pravé MTB súperenie v jednom z najkrajších regiónov Slovenska. Cvyklo má dve ústredné témy: „Priateľstvo je viac ako víťazstvo“ a „Zachovaj prírodu čistú“.

Samotní organizátori sú veľmi súťažíví, ale priateľstvo je pre nich viac ako víťazstvo. Športujú, aby mali radosť z pohybu v prírode a času stráveného s kamarátmi. V takom duchu pripravujú aj Cvyklo Pohár. Snažia sa o atmosféru nekompromisného dedinského preteku, kde sa na konci všetci stretnú v dobrej nálade a pri zaslúženej odmene – občerstvení.

Ľudia, ktorí pripravujú Cvyklo Pohár sa nemôžu zmieriť s kultúrou, kde nachádzajú odpadky vo voľnej prírode. Cvyklo je aj o snahe pripomínať, že odpadky patria do koša a nie do lesa.

MTB preteky pod Barancom od roku 2013

Cvyklo Pohár má pôvod v preteku Filištín. Pretek sa volá podľa prívlastku doliny kde patria obce Jakubovany, Liptovský Ondrej a Konská. Partia kamarátov prvýkrát pripravila pretek v roku 2013 a dnes má stabilné miesto v kalendári lokálnych jazdcov. Pretek pritiahol aj skvelých pretekárov z Liptovského Mikuláša, Dolného Kubína či Popradu ako sú Peter Folta, Radovan Bíroš či Ján Halík.

Liptov akcie udalosti lipovzije liptov zije cvyklopohar filistin 2018 Trstianska špajchňa 2018

Trstianska špajchňa – nový pretek v Liptove

Na Filištíne pretekal v roku 2016 aj Jakub Mikuláš z Trsteného. Pretek a atmosféra sa mu páčili a chcel niečo podobné urobiť vo svojej obci. Prišiel aj s nápadom urobiť z oboch pretekov pohár. Trasa Špajchne vedie v oblasti obcí Trstené, Bobrovec, Jalovec, Žiar a Smrečany.

Prečo Cvyklo Pohár

Juro a Kubo k organizácii prizvali kreatívneho Gaba Blcháča a na skialpovej túre vymysleli názov – Cvyklo Pohár. Chceli slovenský názov a výsledok je slovná hračka – majú radi cviklu, ktorá sa pestuje aj na Liptove a tiež cyklistiku 🙂

Cvyklo Pohár je o spájaní a vzájomnej pomoci. Organizátori pozývajú ostatné obce a cyklistických nadšencov Liptova, aby sa zapojili do pohára v roku 2019 a pripravili pretek na svojej obľúbenej trase.

Cvyklo Pohár sa odlišuje od iných podujatí tým, že jeho súčasťou je iniciatíva “Pretekaj za dvoch”. Organizátori chcú nájsť partnera, ktorý by venoval bicykle. Pretekári by v rámci pohára súťažili za deti z detských domovov. Prihlásili by sa detské domovy, losovaním by sa spojil pretekár a dieťa. Chlapec a dievča s najlepším partnerom by dostali bicykle.

Registrácia na: https://goo.gl/forms/wghaSBAoWrGAbFqw1

Kompletné info na MTBIKER.sk: https://www.mtbiker.sk/kalendar/2018/2760/filistin

FB udalosť

Liptov akcie udalosti lipovzije liptov zije cvyklopohar filistin 2018 Trstianska špajchňa 2018 Liptov akcie udalosti lipovzije liptov zije cvyklopohar filistin 2018 Trstianska špajchňa 2018