15
jún

CVYKLO POHÁR – MTB SÉRIA LIPTOVA

Pridané 24. 5. 2019
15. 6. 2019 - 27. 7. 2019
0:00

O nás

Séria nezávislých pretekov na horských bicykloch, ktoré spolupracujú a vytvorili Cvyklo Pohár.

HLAVNÁ MYŠLIENKA

Cvyklo Pohár Liptova predstavuje pravé MTB súperenie, ktoré sa nesie v znamení dvoch ústredných tém „Priateľstvo je viac ako víťazstvo“ a „Zachovaj prírodu čistú“.

My, organizátori, sme veľmi súťaživí, ale priateľstvo má pre nás väčšiu hodnotu ako samotné víťazstvo. Športujeme, aby sme mali radosť z pohybu v prírode a času stráveného s kamarátmi. V takom duchu pripravujeme aj Cvyklo Pohár.

Nemôžeme sa zmieriť s množstvom odpadkov v prírode. Nemôžeme sa zmieriť s tým, že niektorí ľudia považujú za normálne vyhadzovať odpad v lese, na lúke, pri ceste. Nemôžeme pochopiť, prečo obal z tyčinky alebo fľašu z nápoja nezoberú so sebou a nezahodia tam, kam patrí – do koša.

Preto sa snažíme v rámci tohto projektu pripomínať, že prírodu treba udržiavať čistú.

ATMOSFÉRA PRETEKOV

Snažíme sa vytvoriť atmosféru nekompromisných dedinských pretekov pre všetky vekové kategórie, kde sa na konci všetci stretnú v dobrej nálade a pri zaslúženej odmene v podobe občerstvenia.

Body do súťaže o Cvyklo dres získavajú pretekári, ktorí jazdia na hlavných tratiach jednotlivých pretekov. Na hlavných tratiach súťažia juniori, dospelí a veteráni.

Na pretekoch sú pripravené trate aj pre deti. Veríme, že bicyklovať prídu celé rodiny.

CVYKLO KALENDÁR

Celý seriál sa uskutoční od polovice júna do konca júla. Začíname v obci Hybe pretekom Pachova Cyklovačka, potom nasleduje Trstianska Špajchňa v Trstenom, ďalej príde na rad Sliačanský pedál v Liptovských Sliačoch. Záverečným kolom bude Filištín v Jakubovanoch.

Najlepšia žena a muž celého pohára získajú Cvyklo dres.

HISTÓRIA

V roku 2018 sa do našich cyklistických podujatí zapojilo viac ako 400 pretekárov a takmer 130 dobrovoľníkov.

Pretekárov povzbudzovalo množstvo rodinných príslušníkov a ďalších fanúšikov na tratiach.

Preteky už začínajú mať tradíciu, napr. pretek v Jakubovanoch sa organizuje od roku 2013, Sliačanský pedál od roku 2016.

Liptov akcie udalosti lipovzije liptov zije cvyklo pohar mtb seria liptova

Viac info