10
jan

Férovosť očami queer komunity

Pridané 10. 1. 2020
10. 1. 2020
18:00 - 20:00
Ulica Guothova, 03101 Liptovský Mikuláš, Slovakia
Map Unavailable

Slovensko je krásna krajina, ktorá je bohatá aj vďaka svojej rôznorodosti. V posledných rokoch sa však čoraz častejšie útočí na rôzne menšiny, či skupiny obyvateľov. Namiesto toho, aby politika prinášala riešenia reálnych problémov, sme svedkami vyhrocovania situácie. Jedným z prvých terčov sú ľudia s inou sexuálnou orientáciou a rodovou identitou. Politici a političky ich využívajú na naháňanie lacných bodov a tým žiaľ podporujú šírenie predsudkov a nenávisti.

Sme Lucia a Ondrej a v nastávajúcich parlamentných voľbách chceme byť hlasom ľudí z queer komunity na Slovensku. Každý z nás má totiž právo žiť svoj život slobodne. Chceli by sme od vás počuť, ako si predstavujete férovosť pre queer komunitu na Slovensku a čo od nás očakávate v parlamente. Pomôžte nám dosiahnuť zmenu, vďaka ktorej budeme môcť všetci žiť na férovom a hrdom Slovensku.

———————

Lucia Plaváková: Som právnička, aktivistka za práva menšín a matka. S mojou partnerkou chcem vychovávať naše dieťa na takom Slovensku, ktore je fér ku všetkým rodinám. Fér ku všetkým z nás.

Ondrej Prostredník: Som teológ a publicista. Venujem sa právam menšín, rodovej rovnosti a medzináboženskému dialógu.

FB udalosť