13
feb

Hravá výstava techniky

Pridané 30. 1. 2020
13. 2. 2020 - 27. 2. 2020
9:30 - 19:30
1. mája 41, 03101 Liptovský Mikuláš, Slovakia
Loading Map....

Príďte si s rodinou vyskúšať silu myšlienok, simulátor letu či inteligentného robota.
Pozývame vás do Stop Shop Liptovský Mikuláš na výstavu budúcnosti, kde nájdete tieto exponáty:

Simulátor augumentovanej reality
Dobrodružná Arktída – 3D dobrodružná výprava za osobným stretnutí s arktickými živočíchmi. Dotknete sa rozkošných tučniakov a z bezpečnej vzdialenosti budete pozorovať kosatky aj polárne medvede.

Svet oživených dinosaurov
Realistická zbierka oživená pomocou hollywoodskych animátorov a tvorcov filmových efektov. Stretnete napríklad dinosaury Tyranosaurus Rex, Velociraptor, Diplodocus, Polacanthus a iné.

Virtuálna realita a Sila myšlienky
Pomocou dvoch vysokovýkonných počítačových systémov, Okuliarov HTC Vive a herných ovládačov sa ocitnete vo virtuálnej realite.

Sanbot: Hi-tech pomocník a učiteľ angličtiny
Sanbot je dokonalou kombináciou človeka a stroja. Dokáže vykonávať základné domáce práce či robiť príjemnú spoločnosť. Dokáže detegovať tváre a hlasy, reagovať na dotyk, interagovať pomocou reči, reagovať na gestá, vyhýbať sa prekážkam a vytvárať 3D skeny priestoru.

✍️ Kresliaca robotická ruka
Hydraulicky ovládaná robotická ruka reprodukuje obraz na papier. Kreslenie robota je podobné tomu ľudskému, keďže hydraulika funguje podobne ako ľudské svaly.

Najväčšia prepínačová kocka na svete
Umelecko-technická inštalácia tvorená z takmer deväťtisíc elektrických prepínačov a svetelných diód. Zo zapnutých spínačov je možné vytvárať rôzne obrazy.

Hlukomer
Vo zvukotesnej komore je možné aj pomocou akustických rekvizít (gitara, hrnce, rádio atď.) skúmať úrovne hlasitosti.

Telo: Interaktívny hudobný nástroj
Aréna, ktorá v reálnom čase pretvára pohyby tela na harmónie, melódie a rytmy. Pomocou 3D kamery sledujúcej pohyby sú ruky aj nohy spojené s rôznymi virtuálnymi hudobnými nástrojmi a vytvárajú vlastnú kompozíciu.

Simulátor letu vtáka
Úplné vnemové aj fyzické ponorenie do virtuálnej reality. Interaktívne lety sú plne závislé na pohyboch užívateľa a spojené s rôznymi úlohami. Vďaka fyzickej náročnosti je táto technológia tiež vhodným tréningovým prostriedkom na posilnenie svalstva.

Naši animátori vás budú sprevádzať celou výstavou každý deň od 9:30 do 19:30.