19
mar

Koncert Džuki & hostia v Ružomberku

Pridané 7. 3. 2016
19. 3. 2016
19:00
Panská 1069/1, Ružomberok, Slovakia
Loading Map....

Kultúrny dom A. Hlinku a.s. Vás pozýva na Folkový koncert, na ktorom vystúpia Džuki a jeho hostia Samo Milan a Juro Paur.

Džukiho, ružomberského rodáka a pesničkára, ktorého ovplyvnili najmä pesničkári slovanského pôvodu ako Nohavica, Geišberg či Balašević a sčasti írska folková scéna, je možné zaradiť najmä do folkového žánru s prímesou poézie, ľudovej hudby či bluesu a jazzu. Raz niekto ocharakterizoval, že jeho piesne „sú ako obrazy“. Piesne tvorí v slovenčine, prípadne v liptovskom dialekte. Vystupuje jeden rok a za tento čas odohral desiatky vystúpení, koncertov a festivalov.

Na koncert v ružomberskej synagóge si prizval 2 hostí, ktorí jeho piesne umocnia.

Ako prvého treba spomenúť opäť ružomberského rodáka Samuela Milana, ktorý pochádza z muzikantskej rodiny. V súkromí ide o skromného a dobrosrdečného človeka, ktorý sa najlepšie cíti v lese a v prírode. To sa podpísalo aj na jeho vnímaní hudby s citom na poetiku a melanchóliu skladieb. Ako hráč na cajon bude preto prínosom pri dotváraní rytmickosti a atmosféry Džukiho piesní. Zaujímavosťou však je, že začínal hrávať na bicích v metalových kapelách.

Ako druhým spomenutým, ale nie v poradí, je mladík z Višňového, obce pri Žiline, Juraj Paur. Juraj tiež pochádza z rodiny hudobníkov, no v jeho prípade mu v počiatkoch bola blízka ľudová a duchovná hudba, no neskôr sa stal spevákom v tvrdšej kapele. Okrem spevu mu veľmi pekne hrajú v rukách husle, ktoré naozaj s citom budú dotvárať a zdôrazňovať melodickosť koncertu. Miluje tiež hory a prírodu, takže môžeme očakávať že v celom koncerte sa bude snúbiť mestská aj prírodná poetika.

VSTUP: 3 €

Lístky si môžete v predpredaji zakúpiť v Informačnom centre Ružomberok (info@ruzomberok.sk) a v pokladni kina.

Viac info: https://www.facebook.com/events/1691723334438301/