30
máj

Lenka Filipová na Liptove

Pridané 28. 5. 2016
30. 5. 2016
18:00 - 20:00
Holleho 4, 03101 Liptovsky Mikulas, Slovakia
Loading Map....

Speváčka a gitaristka študovala v pražskom konzervatóriu a potom na Medzinárodnej hudobnej akadémii v Paríži odbor klasická gitara. Doteraz vydavala 10 albumov, 4 klasické gitarové, 3 výberové albumy Best of a akustické DVD LIVE. Väčšina z nich boli ocenené ako zlaté alebo platinové. Pôsobí taktiež ako autorka hudby a rada z nich sa stala veľkými a trvalými hitmi.

lenka filipova3

Koncertovala vo všetkých krajinách Európy, v Japonsku, USA, Austrálii a Kanade. Získala Grand Prix na gitarovom festivale v Nizozemských Antilách, v roku 1997 českú Cenu Grammy a podnikla 2 koncertné turné s Francisem Cabrelem. Hovorí plynulo rusky, francúzsky a anglicky.

Lenka Filipová je na českej a slovenskej kultúrnej scéne značkou hudobnej kvality, úspechu, ale i neobyčajnej ľudskej skromnosti.

Koncerty plné emócií, virtuózných muzikantských výkonov, komunikácie s publikom, celá rada hitov a nekonečná energia posúva Lenku Filipovú stále vyššie medzi elitu českých a slovenských umelcov. Právom patrí medzi najžiadanejších interpretov súčasnosti.

Vstupné: 16 €

ZŤPS: 1 € /vozík/

Vstupenky kúpite na: https://www.ticketportal.sk/

Zdroj: https://www.ticketportal.sk/event.aspx?ID=21940 a http://www.lenkafilipova.cz/