6
júl

Letné Kino v záhrade 2016

Pridané 4. 7. 2016
6. 7. 2016 - 24. 8. 2016
21:15 - 23:30
Námestie Osloboditeľov 31, 03101 Liptovský Mikuláš, Slovakia
Loading Map....

Ďaľšie pokračovanie Letného kina v záhrade. Opäť sa presunieme do záhrady Múzea Janka Kráľa, kde si môžete v príjemnej atmosfére vychutnať parádne filmy.  Premietanie začína o 21.15 prípadne, keď nám to umožnia svetelné podmienky. Vstup bezplatný.
FILMY SÚ V ORIGINÁLNOM ZNENÍ S TITULKAMI !!!
zmena programu vyhradená
PROGRAM
6.7 – MAD MAX: Zbesilá cesta / Mad Max: Fury Road
13. 7 – TEÓRIA VŠETKÉHO / The Theory of Everything
20. 7 – EVEREST
3.8 – OSEM HROZNÝCH / The Heateful Eight
10.8 – STRAIGHT OUTTA COMPTON
17.8 – STEVE JOBS
24.8 – CHLAPČENSTVO / BOYHOOD

viac o filmoch:
6. júl Mad Max: Zbesilá cesta / Mad Max: Fury Road
Austrálsky post-apokalyptický akčný film režiséra Georga Millera ktorý s ním získal za minulý rok 6 Oscarov. Nadupaná akčná smršť, akú ste ešte nevideli.
Sci-Fi/Akčný/Dobrodružný, Austrália/USA, 2015, 120 min.

13. júl TEÓRIA VŠETKÉHO / The Theory of Everything
Výnimočný a neuveriteľný životný príbeh Stephena Hawkinga. Film sleduje jedného z najväčších vedcov, od jeho študentských čias cez tragédiu, ktorá sa mu stala, až po súčasnosť. Za film získal Eddie Redmayne Oskara za stvárnenie Stephena Hawkinga.
Životopisný/Veľká Británia, 2014, 123 min.

20. júl EVEREST
Everest v réžii Baltasara Kormákura rekapituluje jednu z najtragickejších expedícii, pri ktorej majestáty masív poslal svojim vyzývateľom mrazivé varovanie. Píše sa polovica deväťdesiatych rokov a Himaláje sa stávajú obľúbenou turistickou destináciou. Už na ne nešplhajú len skúsení borci, ale celý rad amatérskych nadšencov či turistov, ktorí si chcú niečo dokázať. Pozrite si majestátny film o vôli prežiť aj v najdrsnejších podmienkach našej planéty. Vizuálne podmanivý a mrazivý film na letný večer.
Dobrodružný/ Veľká Británia/USA, 2015, 121 min.

3. august OSEM HROZNÝCH / The Heateful Eight
Najnovší film Quentina Tarantina a skvelé herecké výkony Samuela L. Jacksona, Kurta Russela, Tima Rotha a ďalších sú zárukou najvyššej kvality. Miestami pomalá, miestami krvavá, ale hlavne perfektná westernovka, pri ktorej sa oplatí počkať do konca.
Film získal Oskara za hudbu.
Western/USA, 2015, 167 min.

10. august STRAIGHT OUTTA COMPTON
Ulice kalifornského Comptonu bývali jedným z najnebezpečnejších miest v Amerike. Práve tu, v meste s najväčšou kriminalitou, sa narodila pätica chalanov, ktorá sa postupne vypracovala na najväčšie postavy hudobného priemyslu. Ich skupina N.W.A stvorila „Gansta rap“. Dodnes členovia pôsobia ako najvýznamnejší producenti a spolupracujú na väčšine svetových hitov. Stačí spomenúť Dr. Dre, Eazy-E či ICE CUBE.
Nekompromisný a parádny životopisný film, pri ktorom nemusíte o rape vedieť ani mäkké f…
Životopisný/Hudobný/ USA, 2015, 147 min.

17. august STEVE JOBS
Ďalší životopisný film o geniálnom človeku, ktorého nápady zmenili život väčšiny ľudí a ani o tom nemuseli vedieť. Veď komu dnes príde čudné, že svojím prstom ovláda mobil? Nikomu. Ak by vás zaujímalo ako jeden človek obrátil technologický svet naruby, tak film Steve Jobs je pre Vás ako stvorený.
Dráma/Životopisný/ USA, Veľká Británia 2015, 122 min.

24. august CHLAPČENSTVO / BOYHOOD
Film sa točil 12 rokov!!! Režisér Richard Linklater chcel zachytiť život dospievajúceho chlapca čo najpoctivejšie, preto film točil počas 12 rokov. Výnimočný film, pri ktorom hlavný hrdina skutočne dospieva, herci starnú a svet sa vyvíja bez zeleného plátna či špeciálnych efektov. Dojemný a krásny film, ktorým ukončíme tohtoročné Letné kino v záhrade.
USA 2014, 165 min.

FB: https://www.facebook.com/events/1041211935960673/