15
júl

RETRO TANČIAREŇ

Pridané 10. 7. 2016
15. 7. 2016 - 16. 7. 2016
20:00 - 2:00
Námestie Osloboditeľov 31, 03101 Liptovský Mikuláš, Slovakia
Loading Map....

Priaznivci retro a skvelej zábavy,
po minuloročných priaznivých ohlasoch Vás aj tentoraz v záhrade Múzea Janka Kráľa čaká podujatie plné jazzu, swingu a elegancie. Štýlové cestovanie v čase, počas ktorého sa určite nebudete nudiť, je pre Vás pripravené už o dva týždne v piatok 15. júla. Hudobno-tanečné podujatie bude spomienkou na zábavy mikulášskej spoločnosti spájajúce históriu nášho mesta s noblesou vtedajších tančiarní.

Podujatie o 20.00 hod. otvoria staré melódie z čias prvej republiky v podaní Art septet Nicolaus s tanečným doprovodom Ondreja Buranského z mikulášskeho Tango clubu. Nepremeškajte projekciu historických fotografií Liptovského Mikuláša a vychutnajte si jazdu automobilovými veteránmi s Veteran Club Liptov po Námestí osloboditeľov.

Siahnite do zabudnutých kútov šatníka starých rodičov, inšpirujte sa originalitou bazárov a vytvorte si odev pripomínajúci eleganciu spred druhej svetovej vojny.

Tí menej odvážni, si môžu dobové doplnky zakúpiť priamo počas podujatia v stánku agentúry Panter a nechať sa zvečniť v našom dobovom fotografickom salóne a odniesť si tak jedinečnú pamiatku od fotografa Jána Vereša.

Tak ako minulý rok, do tanca nám opäť zahrá DJ STEVE. Poplavte sa s ním na vlnách starých melódií Františka Kryštofa-Veselého, tradičného jazzu, swingu, tanga, charlestonu až k temperamentného elektroswingu. Nové sily do tanca vám pomôže načerpať RESTART BURGER s jeho malým občerstvením.

Stretnite sa so starými priateľmi, zaspomínajte si na časy dávno minulé a zažite večer plný skvelej atmosféry.

Radosť, jazz, swing a eleganciu 30. rokov 20. storočia zažijete na našej Retrotančiarni v PIATOK 15. 7. od 20.00 do 02.00 HOD. na nádvorí Múzea Janka Kráľa.

V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční v náhradnom termíne.

PROGRAM:

Koncert Art Septet Nicolaus spojený s tanečným vystúpením

Prehliadka automobilových veteránov na Námestí osloboditeľov
Projekcia historických fotografií mesta na nádvorí múzea
Tanečná zábava s možnosťou zakúpenia občerstvenia
Dobový fotoateliér

VSTUP: 1 €

Odev v duchu 30. rokov 20. storočia vítaný!

Prípravou na večernú zábavu bude slávnostné otvorenie priestorov informačného a návštevníckeho centra Múzea Janka Kráľa o 20.00 hod.