14
aug

REVIVAL VÍKEND – INTERPRID

Pridané 12. 8. 2016
14. 8. 2016
19:30
Námestie osloboditeľov, 03101 Liptovský Mikuláš, Slovakia
Loading Map....

metalica

Skupina Intrepid — Metallica revival band vznikla v roku 1998 v Bratislave. Zakladajú ju Igor Petráš — rytmická gitara, spev s Miroslavom Tapferom – sólová gitara. Ku dvojici sa pridáva Eduard Pokorný — basgitara a David Fiala — bicie.

VSTUP: voľný

Po nacvičení repertoáru od skupiny Metallica odohráva skupina prvé koncerty v DK Dúbravka v Bratislave a v klube Rock Pop Jazz, taktiež v Bratislave. Koncerty sú veľmi úspešné, tak sa kapela rozhodla, v hraní skladieb od skupiny Metallica pokračovať ďalej. Prichádza vojenská povinnosť a dvaja členovia skupiny sa na rok odoberajú na vojnu. V tomto období (jar 1999 až jar 2000) skupina síce cvičí v skúšobni, avšak nekoncertuje. Po návrate členov zo základnej vojenskej služby skupina absolvuje pár koncertov na jeseň a v zime roku 2000 a po úspechoch, ktoré koncerty priniesli sa v roku 2001 naplno púšťa do koncertovania po celej SR a v Českej republike. Koncertovanie prebieha od roku 2001 až do roku 2004. Skupina v tomto období vystupuje na motorkárskych zrazoch, rockových festivaloch a v kluboch v SR a ČR. Počas tohto obdobia v roku 2001 sa skupina zúčastňuje v českých Pardubiciach súťaže o najlepšiu Metallica revival skupinu toho večera a z troch zúčastnených skupín prezentuje Intrepid Metallicu najvernejšie a súťaž suverénne vyhráva. Ďalej skupina účinkuje okrem iných festivalov aj na rockovom festivale Rock Pop Corgoň (2003), kde vystupuje hneď po skupine Motorhead a zožína veľký úspech. V roku 2004 skupina prichádza o bubeníka Davida Fialu z dôvodu uprednostnenia iných povinností pred povinnosťami v kapele.

Skupina sa dostáva do obdobia kedy koncertuje menej (2005) a v roku 2006 a 2007 nekoncertuje vôbec. Po neľahkom hladaní vhodného bubeníka sa tento predsa len objavuje a rok 2008 prináša skupine Intrepid nového člena, je ním Gabriel Szelle, ktorý obsadzuje post bubeníka. Post basgitaristu taktiež obsadzuje nový člen Ľubomír Šimkovič. Na jeseň v roku 2008 sa udeje pár koncertov, kde skupina zisťuje, že ľudia na dobrú Metallica revival skupinu nezabudli a v januári 2009 v Bratislave odohráva koncert v do posledného miesta naplnenom klube Randal.

Rok 2009 prináša koncertovanie. V marci roku 2010 skupina vystupuje v Bratislavskom klube MMC, kde nahráva live video, ktoré umiestňuje na PROMO DVD a na internetovú stránku YOUTUBE. Cieľom videa je prezentovať skupinu. Koncertovanie v roku 2010 pokračuje a 19. novembra 2010 skupina odohráva opäť koncert v naplnenom klube MMC v Bratislave a opäť sa nahráva live video z tohto koncertu a skladby sa umiestňujú na stránku YOUTUBE. Koncertovanie pokračuje aj v roku 2011, okrem iných, Intrepid odohráva koncert na festivale ROCK POD KAMEŇOM v Snine, kde festival uzatvára o pol druhej v noci a napriek pokročilej nočnej hodine odohráva koncert pred fantasticky zaplneným hľadiskom, čo možno pokladať za celkom zaujimavý úspech.