24
aug

Whiskyho cestovateľské kino: Albánsko, Kosovo, Macedónsko

Pridané 22. 8. 2016
24. 8. 2016
20:00
Námestie Osloboditeľov 1, 031 01 Liptovsky Mikulas, Slovakia
Loading Map....

5000 km po západnom Balkáne. Posledné neturistické miesta úchvatného Albánska, ktoré bolo celú druhú polovicu 20teho storočia nepriedušne zakonzervované jednou z najšialenejších diktatúr modernej histórie, obrovské hory, odľahlé dedinky, kde sa dá ešte zažiť najúprimnejšiu pohostinnosť v Európe, historické mestá, zatiaľ relatívne nepokazené komerčnou turistikou, nádherné pobrežie Iónskeho mora, lemované vysokými horami, ktoré už bohužial objavujú cestovky, macedónske „more“ Ohrid, ale aj krásna scenéria kosovskej prírody v kontraste s pomníkmi pripomínajúcimi zverstvá etnických čistiek počas balkánskeho konfliktu. Aj o tomto bude reč na ďalšom Whiskyho cestovateľskom kine.

Spevák kapely Slobodná Európa Whisky, sa po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch piatich kontinentov rozhodol vytiahnuť na svetlo sveta svoje mnohé zážitky a fotografie zo svojich výprav. Na svojich cestách Whisky navštívil viac ako 60 krajín, v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke, na ktorej prešiel po cestách – necestách viac ako 30 000 km. Za všetky oblasti, ktoré navštívil môžeme len tak námatkovo spomenúť napríklad Indiu (ktorú navštívil 13 krát..), Nepál, Venezuelu, Laos, Indonéziu, Kamerun, Vietnam, Borneo, Srí Lanku, Peru, Andamanské ostrovy, Sumatru, Austráliu, Čínu, Bolíviu, Filipíny, Afganistan, Kambodžu, Sulawesi, Chile, Maroko, Ladakh, Togianské ostrovy, Sikkim a mnohé ďalšie. Jeho dlhoročné skúsenosti filmového kameramana naznačujú profesionálnu úroveň fotografií…

Whiskyho cestovateľské kino sa uskutoční v mnohých slovenských mestách formou posedení, na ktorých spevák osobne premietne fotografie a porozpráva zážitky z jednotlivých výprav.

Priestor dostanú samozrejme aj otázky divákov.