#ČoNásČaká: Festival SoundGarden 2018

Pridané 3. 6. 2018

Dnes sme si pre Vás pripravili krátky rozhovor s Marekom Pavlíkom, spoluzakladateľom nového festivalu na Liptove s názvom Sound Garden.

Už 16.júna sa v Partizánskej Ľupči uskutoční festival s názvom Sound Garden. Kto stojí za myšlienkou realizácie tohto projektu?

Za počiatočnou myšlienkou stojí Laci Balažec a ja /Marek Pavlík/, potom s niektorými nápadmi prišla Zora Husarčíková. Laci a Zora sú priamo z Ľupče, ja som v nej aj s mojou rodinou chvíľu žil. Takže domáci ľudia. A záhrada, kde sa bude všetko odohrávať patrí nášmu kamarátovi Jožkovi Husarčíkovi, ktorý je aleže úplne náhodou Zorin tatko. Dôležité je samozrejme spomenúť aj samotnú záhradu, pretože len vďaka nej nám to cele skrslo v hlave. Ten priestor je úplne magický, krásny, úžasný. Keď prídete, presvedčíte sa na vlastné oči a uveríte, že si nevymýšľam 🙂

Koho považujete Vy osobne za najväčšie hudobné eso, ktoré sa Vám na festival podarilo dotiahnuť?

Určite môžem za nás všetkých troch povedať, že playlist máme fantastický. To, všetko čo príde, to sú esá na slovenskej scéne – bavíme sa o hudbe, nie o mainstreame, takže ani keby som veľmi veľmi chcel, tak nemôžem povedať na koho sa tešíme viac a na koho najviac. A musím sa aj všetkým kapelám a DJom veľmi pekne poďakovať, nakoľko na náš Sound Garden festival nielenže prídu, ale fakt sa aj tešia.

Samozrejme nám neušlo, že na Vašej facebookovej stránke organizujete súťaž o dovolenku od cestovnej kancelárie Hydrotour. Poviete nám o tejto súťaži niečo viac?

Sponzorov a partnerov máme úúúúžasných. Každá jedna firma, partner, sponzor, ktorý bol oslovený nám hneď dal jasnú odpoveď, že áno, radi nám akoukoľvek formou pomôžu. My si to neskutočne ceníme, lebo ideme do neprebádaných vôd a je to nekomerčný festival, takže ja osobne som bol trošku skeptik, ale kamoši necúvli a veľmi nám pomohli.

Osobne pracujem už dlhšie pre Hydrotour ako “dvorný” DJ a keď som sa stretol s pánom Milkom – majiteľom Hydrotour, tak sme boli do 2 minút dohodnutí. Bolo to fakt neskutočné. Keď sme sa dohodli na detailoch partnerstva, tak sa na mňa pozerá a hovorí mi: “A dáme ti aj nejaký pobyt pre dve osoby”. Nakoniec sa z toho vyklula all-inclusive dovolenka na Rhodos v hodnote 1400eur. Myslím, že je to naozaj paráda. A je to celé veľmi jednoduché. Zakúpite si lístok na našej webstránke www.soundgarden.sk a večer, v deň festivalu, pred vystúpením poslednej kapely (Medial Banana), vyžrebujeme výherkyňu / výhercu. Takže Vám stačí len lístok a kúsok šťastia.

Máte pre návštevníkov pripravený aj sprievodný program? Na čo všetko sa ľudia môžu tešiť?

Je to jednodňovka, takže naozaj je priestor len na dobré koncerty a DJov. Nechceli sme to zbytočne hustiť. Myslíme si, že tam toho bude naozaj dosť. Vždy sa bude hudobne niečo diať. Okrem hlavnej Interez scény bude v stane Panoptikum taktiež pár koncertných vystúpení. Malé info pre rodičov, bohužiaľ na mieste nebudú žiadne detské zóny ani animačné programy a podobné detské aktivity. Je možné, že spravíme s partnerom InterSport športovú základňu, ale to bude všetko. Po prvé nám to nedovolí ani samotný priestor záhrady, keďže okrem hlavnej scény a Panoptika tam bude samozrejme aj priestor pre skvelé jedlo, pivková zóna atď. A po druhé. My sme tiež rodičia a naše detiská ľúbime a milujeme, ale raz za čas nám faaakt padne dobre, keď deťúrence odlifrujeme k starým rodičom a máme čas s manželkami len a len na seba. Celý festival je postavený na báze – daj si pivko od Liptovaru alebo cocktail od Captain Morgan, k tomu niečo na papanie – ramen japonská polievka, fantastické lokše od chlapcov z koliba Jasná a úžasný street food od bradatých bratov (Bearded Brothers Street Food), sadni si pod strom a chilluuuuuuuuuuj!

Festival Sound Garden je na Liptove nový a svojím obsadením a hudobnými menami jedinečný. Jedná sa len o jednoročnú akciu alebo sa Liptáci môžu tešiť na každoročne sa opakujúci festival plný skvelých hudobných mien a interpretov?

My už máme playlist na budúci rok hotový a bude to tlak! Nechajte sa prekvapiť 😉

Veľmi pekne Vám ďakujeme za tento kratučký rozhovor a zároveň za priblíženie detailov ohľadom festivalu. Chceli by ste na záver niečo odkázať našim čitateľom?

Je to o skvelých slovenských kapelách. Je to o úžasnej slovenskej muzike. Je to pre nás! Takže treba len ísť na www.soundgarden.sk, kúpiť lístok a prísť! My sa na Vás veľmi tešíme!

Sound Garden 2018

FB udalosť