Liptov Ride 2017 – jednotlivci, hláste sa!

Pridané 15. 2. 2017

Len 7 dní stačilo na naplnenie kapacity 60 tímov na druhý ročník štafetových pretekov Liptov Ride, ktoré sa uskutočnia začiatkom apríla. Stále sa ale môžu hlásiť jednotlivci motivovaní obuť si tenisky i lyžiarky a sadnúť na bike i do kajaku v jeden deň.

V prvom ročníku si na všetkých 5 športov – beh, skialpinizmus, freeride, MTB a kajak – trúfli dvaja jednotlivci. V druhom ročníku sú zatiaľ registrovaní traja. Ak si dobrý v každej z piatich disciplín a chceš si zmerať svoje sily, prihlás sa na Liptov Ride ako jednotlivec. Registrácia do tejto kategórie je stále otvorená. Jednotlivcov bude v priebehu pretekov sprevádzať pomocník, ktorý zabezpečí prevoz lyží, bicykla, ruksaku a ostatnej výbavy pretekára.

Zaujímavé trasy v meste aj v prírode

Štafetové preteky Liptov Ride unikátne prepájajú v jeden deň letnú a zimnú športovú sezónu a zároveň mesto s prírodou. Začínajú behom z areálu vodného slalomu v Liptovskom Mikuláši, cez Ploštín, Demänovskú dolinu až k nástupnej stanici lanovky Lúčky-Výhliadka v Jasnej, kde bežci po 14 kilometroch predajú štafetu skialpinistom. Tí vyšlapú 5-kilometrovú trasu pod Chopok a štafetu odovzdajú ďalej freeriderom, ktorí zjazdia jedným zo žľabov do Lukovej doliny, voľným terénom na zjazdovku Turistická až k predávke štafety na Lúčkach, kde budú čakať bikeri, ktorí štafetu odvezú z Jasnej cez dolinu, Iľanovo a Závažnú Porubu späť do mesta a odovzdajú ju kajakárom na areáli vodného slalomu. Posledná etapa kajak-cross začína krátkym šprintom k tichej vode a pokračuje divokou vodou až do cieľa.

8.apríla sa nudiť nebudete

Príďte si užiť jedinečnú atmosféru a podporiť športových nadšencov v sobotu 8.4.2017. Je len málo miest, kde je možné prepojiť v jeden deň zimné a letné športy a prvý ročník nás presvedčil, že na Liptove sa to dá. Organizačný tím nadšene maká na prípravách a vylepšeniach druhého ročníka. Divákov čakajú zaujímavé sprievodné aktivity na areáli aj na Lúčkach – hod tulivakmi, testovanie balanceboardov, gastrozóna, parádne fotky… večer koncert a afterparty. Príďte!

Viac info na www.liptovride.sk alebo v evente:

FB: https://www.facebook.com/events/1574690652547234/

LR 2016 ciel