#LiptovskéTalenty: Antonios Vlachou

Pridané 12. 2. 2017

Ahoj Tony. Môžeš sa naším čitateľom na úvod bližšie predstaviť? Odkiaľ si a čomu sa venuješ?

Ahojte, nooo môžem. Vyrastal som v Liptovskom Mikuláši (aj keď som sa narodil v Aténach) a z bývalého Hudobroňa sa na mňa nalepila láska k umeniu 🙂 Nuž a od kapely MEAT, ktorá v LM pôsobila pár rokov a pár ľudí si ju možno ešte pamätá, som sa v priebehu niekoľkých rokov dostal k fotografii, dizajnu atď. Momentálne žijem v Trnave, mám malú reklamnú agentúru AVart a venujem sa popri nej fotografii, standupu a učeniu na univerzite.

559802_3591022452823_1431830613_n

AVart? Predpokladáme teda, že sa jedná o Tvoje iniciály. Je tomu tak?

Áno, je to taká slovná hračka. Nikto nevedel poriadne napísať moje meno, tak som potreboval niečo krátke, rýchle a vtedy fičal Avatar… 😀 a teda AV sú jednak iniciály, ale tiež skratka pre Audio-Visual… a inšpiráciu nájdeme aj keď si ten náš názov prečítate odzadu.

IMG_0048

Pracuješ sám alebo je Vás viac?

Ako sa to vezme. Som teamový hráč, a teda rád pracujem v teame. Postupne som nestíhal robiť veci sám, tak som pribral ľudí a ja som schudol 😀 Čiže niektoré veci robím sám, niektoré v teame… ale áno. Je nás tu cca 8 ľudí a každý sa venuje svojmu odboru. Video, eventová fotografia, webstránky, grafika, animácie… atď.

Mohol by si bližšie predstaviť, čomu sa v AVart-e venujete?

Nuž, my sme vlastne ešte ako keby tá stará dobrá agentúra, ktorá vytvára väčšinu vecí „in house“. Čiže keď potrebuje niekto video, robíme ho my. Veľa iných agentúr funguje štýlom, že ho vymyslia a potom si najmú nás a my ho vyprodukujeme. Lenže tam sa samozrejme cena výrazne zvyšuje. A to je našou výhodou. My si ho vieme vymyslieť, nakrútiť a teda dodávame veci „na kľúč“. Fungujeme v sektore B2B, čiže bussiness to bussiness, malé firmy ale aj pár korporácii. Klienti sú od výmyslu sveta, od kováčov, cez organizácie cestovného ruchu až po globálnych výrobcov automobilových komponentov.

020

Zúčastňujete sa aj verejných súťaží/tendrov?

Spravili sme to pár krát. Niektoré sme vyhrali, niektoré nie… ale načo mútiť vodu 🙂 vieme ako to funguje, nie? Úprimne, už sa nám nechce veľmi ísť do týchto hier. Je to kopec papierov, nie vždy jasné podmienky, nie vždy jasné zadanie, … tam kde by ste si povedali, že to má ísť vzorom… zistíte akúsi opačnú pravdu. Toľko k politike. 🙂

Aké sú Tvoje iné hobby a záľuby mimo pracovný život?

Svoj voľný čas venujem fotke, stand up comedy a to je asi tak všetko 😀 veľa času mi neostáva. V rámci fotky sa venujem predovšetkým surreálnej a emotívnej fotografii a fotím ženy. Tie majú v sebe príbeh, ich telo je doteraz neprekonaný design a ja do toho rád vsúvam (do fotky teda) svoje myšlienky a nápady. Mám rád keď má fotka príbeh. V roku 2012 som bol dokonca nominovaný v súťaži Sony World Photography Awards, kategória Enhanced. Nuž a standup je akási moja reinkarnácia herectva, ktoré som odmalička robil. 🙂

Antonios Vlachou, Slovakia

Vieme, že momentálne žiješ mimo Liptov. Plánuješ sa sem niekedy vrátiť?

Ach Liptov. Nádherný kraj… sú tam skvelé baby. 😀 ale nie je to miesto pre mňa. Veľmi rád sem prídem na oddych, ale akosi tu nenachádzam uplatnenie svojich ambícii. Bohužiaľ to je naozaj tak, že ten západ sa hýbe akosi rýchlejšie a tí ľudia sú tam väčší pôžitkári. Ja som nikdy neinklinoval ku športu a Liptov je proste mesto zamerané na šport. Snaží sa tam pár jedincov o ukázanie umenia atď. Ale jednoducho tu na to nie je publikum zvyknuté. Tvár tohto mesta jednoducho hľadí inym smerom a to nie je vždy zlé. Pokiaľ nejakú tvár má, alebo sa snaží mať.

followers of the endless road

Ďakujeme Ti veľmi pekne za tento krátky rozhovor. Chcel by si na záver niečo odkázať naším čitateľom?

Nasledujte svoje sny, robte to čo Vás baví, žite naplno. Nenechajte sa odradiť, neprestávajte po prvom neúspechu, ani po druhom ale keď niečo nejde, nechajte to tak. Počúvajte svoje vnútro, to Vám väčšinou najlepšie napovie čo je pre Vás dobré.