Prvý Liptov Ride na Slovensku

Pridané 16. 2. 2016

Zapoj sa do prvých tímových štafetových pretekov na Slovensku, ktoré spájajú zimu a leto. 

Pokiaľ ešte nemáte na deň 16.apríla 2016 žiadne plány, máme pre Vás skvelý program. V Jasnej pod Chopkom a v Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši sa v tento deň uskutočnia historicky prvé tímové štafetové preteky na Slovensku, v ktorých si prídu na svoje vyznávači zimných aj letných športov.
Projekt Liptov Ride vznikol na základe osobných skúseností a myšlienke spojiť do jedného preteku 5 odlišných športových disciplín, konkrétne horský beh, skialpinizmus, freeride lyžovanie, horskú cyklistiku a vodný slalom. Liptov, ako jeden z mála regiónov, spĺňa svojou polohou požiadavky na jeho uskutočnenie.

promo8b
Tieto netradičné preteky hromadne odštartujú v sobotu 16.apríla v Liptovskom Mikuláši v Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka ako prví bežci, ktorí pobežia zákutiami lesov a hôr Liptova na údolnú stanicu Lúčky lyžiarskeho strediska Jasná, kde štafetu preberie skialpinista. Jeho úlohou bude vlastnými silami po vopred vyznačenej trase dosiahnuť vrchol Chopku ležiaci v nadmorskej výške 2024 mn.m. Tento ikonický vrchol Nízkych Tatier bude zároveň štartom pre divácky atraktívnu disciplínu freeride, počas ktorej budú súťažiaci predvádzať lyžovanie vo voľnom teréne Lukovej doliny. Ako další štafetár bude boj s časom zvádzať horský cyklista, pre ktorého bude pripravená trať so stúpaniami aj klesaniami so štartom v údolnej stanici Lúčky a cieľom v Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši. Pretek sa uzatvára poslednou disciplínou vodný slalom, počas ktorej budú súťažiaci zdolávať nástrahy umelo vybudovaného kanála v Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši.

promo9a
„Veríme, že myšlienka prepojenia zimných športov s letnými prostredníctvom jedného preteku bude lákadlom nielen pre samotných športovcov a divákov, ale poslúži aj ako prostriedok na šírenie osvety a atraktívnosti regiónu Liptov. V neposlednom rade sa snažíme aj o vytvorenie priestoru na realizáciu a združenie ľudí s rovnakým zmýšľaním a chuťou zapojiť sa do projektu a pripraviť účastníkom čo najlepší športovo – spoločenský zážitok,“  uviedla Katarína Guothová, organizátorka preteku Liptov Ride.

plagat-fullsize-sk (1)
Podujatie je určené pre rekreačných aj profesionálnych športovcov, ktorí si môžu vyskúšať kolektívnosť tímu v piatich disciplínach a užiť si mnoho zábavy v krásnej prírodnej scenérii Liptova. Účasť na pretekoch nie je vekovo obmedzená a na štart sa tak budú môcť postaviť aj neplnoletí účastníci s písomným súhlasom zákonného zástupcu. Pre celkových víťazov ako aj pre víťazov jednotlivých disciplín budú pripravené hodnotné vecné ceny. Preteky sú organizované rovnomenným občianskym združením Liptov Ride so sídlom v Liptovskom Mikuláši. Viac informácií o podujatí je možné sa dozvedieť na stránke www.liptovride.sk.

Odkaz na udalosť nájdete TU: https://liptovzije.sk/udalost/liptov-ride/