15
júl

Denný letný tábor PALIČKOVANIE

Pridané 12. 6. 2019
15. 7. 2019 - 19. 7. 2019
8:00 - 16:00

V lete chceme tráviť čas spolu,  ale niekedy je fajn, keď majú deti svoj vlastný program. Buď sa to hodí, keď sú rodičia v práci alebo chcú mať zaslúžených pár dní pre seba. Vieme, že prázdniny trvajú 9 týždňov a celý čas byť s deťmi doma je náročné alebo nemožné.

Pre deti, ktoré baví paličkovať alebo sa to chcú naučiť som na leto 2019 pripravila „Denný letný tábor PALIČKOVANIE“.

Kde a kedy

Denný letný tábor paličovania prebieha v týždni 15. – 19. Júla 2019. Je určený pre dievčatá od 8 do 14 rokov. Kapacita tábora je 10 detí.

Miesto konania tábora: Liptovský Mikuláš – Iľanovo, máme rezervované celé prízemie rodinného domu a tienistú časť záhrady.

Čo robíme

Samozrejme predovšetkým paličkujeme. Máme na to vymedzené 3 samostatné bloky počas dňa. Deti paličkujú podľa svojho tempa a skúseností. Vzory si vyberajú podľa toho, čo už majú za sebou. Pre deti, ktoré už majú skúsenosti s paličkovaním je pre jednoduchší výber vzorov dobré,  aby si priniesli fotografie svojich vecí vyfotené v mobile.

Tak ľahšie odhadnem, do čoho sa môžu v rámci celého týždňa  pustiť . Na začiatku si totiž budeme robiť týždenný plán a stanovíme si cieľ týždňa.

Pomôcky na paličkovanie môže mať dieťa svoje alebo mu ich zapožičiame.

Harmonogram dňa

V harmonograme dňa dbám predovšetkým na psychohygienu. Relax je povinný. Cez prestávku valce s čipkami prikryjeme plátienkom a relaxujeme – v prípade príjemného počasia v záhrade pod stromami, ak bude veľmi horúco, tak vo vnútri v dome.

Čo chcem deti naučiť

Okrem toho, že pre ne nové techniky paličkovania, je mojim cieľom podporiť ich v samostatnosti v tvorbe vlastných vzorov. Autenticita je to, čo sa dnes takmer vo všetkých smeroch cení najviac a preto si myslím, že je dôležité viesť k tomu aj deti.

Takže  kreslíme aj  vlastné obrázky a vypĺňujeme ich čipkovou.

Záhradná párty

V piatok sa samozrejme budeme chcieť rodičom pochváliť, takže nás všetkých čaká „Garden party“.

Prihlášku na denný letný tábor PALIČKOVANIE si môžete stiahnuť na tejto stránke:

https://palickovanacipka.sk/tabor/

Termín: 15. – 19. júl 2019
Cena: 89 EUR (uvedená cena je vrátane obeda)
Uzávierka prihlášok: 30.6.2019 alebo po naplnení kapacity.

Liptov akcie udalosti lipovzije liptov zije letny tabor hackovanie palickovanie