11
apr

Jasná Junior Open 2015

Pridané 9. 4. 2015
11. 4. 2015
Celodenná
Demänovská Dolina 72, 031 01 Liptovsky Mikulas, Slovakia
Loading Map....

Na Slovensku je obrovská absencia pretekov pre deti a mládež. Práve súťaživosť v nižšom veku je základom motivácie detí do budúceho snowboardového života. Ak niekedy chceme vychovať v tejto krajine jazdca svetového formátu, tak treba začať budovať od základov. Snowboardový klub Frontline v spolupráci s partiou okolo Burton snowpark Jasná sa preto rozhodli zorganizovať na záver sezóny aspoň jeden pretek zameraný práve pre deti.

Preteky sa uskutočnia v stredisku Jasná – Nízke Tatry, v snowparku na Otupnom, kde bude pre deti pripravená trať tak, aby ju zvládli začiatočníci freestylu, ale vyblbli sa aj skúsenejší jazdci. Všetko sa pôjde na malých prekážkach a malých skokoch. Súťažiť sa bude v 2 kategóriách a to deti do 12 rokov a deti do 15 rokov. Hlavnou disciplínou bude mini slope style, ale pôjde sa aj jam session o najlepší trik, nech si každý poriadne zajazdí. Na záver sa pôjde contest o najvyššie ollie. Ak teda máte doma dieťa, ktoré vám zo zjazdovky pravidelne uteká do snowparku a skáče na každom bubne čo mu príde do cesty, tak neváhajte a pošlite ho zasúťažiť si so svojimi rovesníkmi. Deti budú po celú súťaž pod dohľadom skúsených trénerov snowboardového klubu Frontline. Okrem skvelého zážitku si so sebou odnesú aj užitočné rady, ktoré im veľmi pomôžu v ďalšom napredovaní.

Svoje dieťa môžete registrovať na frontlinesnb@gmail.com alebo priamo na mieste. Každý účastník musí mať podpísaný reverz od rodičov, ktorý bude súčasťou prihlášky na pretek. Prilba a korytnačka sú povinné, odporúčané sú aj chrániče holení.

Harmonogram preteku: registrácia, tréning, kvalifikácia, finále, jam session, ollie contest

Kategórie:

  • do 12 rokov
  • do 15 rokov

Disciplíny:

  • mini slopestyle
  • jam session
  • ollie contest

Partneri: Jasná Burton snowpark, Corner board shop, Boardlife, Snowboardový klub Frontline

Pre ďalšie informácie, sledujte weby boardlife.sk, frontlinesnb.sk, cornerboardshop.sk.

Zdroj: Boardlife
Copyright © boardlife.sk s.r.o.