#ZažiliSme: Sound Garden 2019

Pridané 15. 7. 2019

Pred pár dňami sa v Partizánskej Lupči uskutočnil už druhý ročník jedinečného festivalu s názvom Sound Garden. Nakoľko sme sa festivalu mohli aj osobne zúčastniť, rozhodli sme sa pre Vás pripraviť krátky rozhovor s hlavným usporiadateľom, Marekom Pavlíkom.

Ahoj Marek. Ako by si zhodnotil druhý ročník festivalu Sound Garden?

Nám sa to s Lacom a teraz už aj Robom (nový člen SoundGarden tímu) veľmi tažko hodnotí. Je to naše dieťa a tým pádom to nevidíš asi tak úplne objektívne. Každopádne bola príprava v niektorých krokoch jednoduchšia, keďže sme sa vedeli už odraziť od minulého ročníka, ale zase nás napadli ďalšie a ďalšie nové veci, čo sme chceli doplniť, lepšie dotiahnuť, pripraviť – workshop galérie L. Fullu, hojdačky, siete medzi stromy atď.

Mali sme a dúfam, že aj stále máme, fantastických partnerov – sponzorov, či už tých z minulého roka, ale aj nových a čo si nesmierne vážime, že nám nechávajú úplne voľné ruky. Či už výber kapiel a DJ’s, tak aj interiér záhrady, gastro atď.

Návštevnosť bola podobná tej minuloročnej, ale asi bolo aj viac – ešte sme to poriadne nerátali. Veľa ľudí nás porovnávalo s tým minulým rokom a dopadli sme podla kritiky návštevníkov, kapiel a sponzorov na 1*. Takže progres. A bude samozrejme pokračovať. Už máme ďalšie úžasné veci na budúci ročník, je sa na čo tešiť.

Liptov akcie udalosti lipovzije liptov zije vec sound garden 2019

Vyskytli sa počas organizácie samotného festivalu neočakávané problémy, ktoré si musel riešiť?

Myslím, že tento rok to bolo až veľmi veľmi OK. Minulý ročník nám tri dni pred festivalom dážď zmyl príjazdovú cestu pre hostí a kapely a to bol veľký stres a aj finančná zátaž. Ale samozrejme pripraviť celý takýto “podnik” je o odhodlaní, nadšení, láske k dobrej muzike a tú my s Lacom a Robom máme, takže to, čo by sa možno pre niekoho zdalo ako problém, my sme to nejako neriešili a problém sme proste prekonali, vybavili.

Bolo na druhej strane naopak niečo, čo ťa zase z organizačného hľadiska a samotného priebehu festivalu potešilo? 

Mali sme pocit, že to “ide” samo. Či už gastro zóna, úžasní dobrovoľníci – touto cestou im ešte raz veľmi veľmi pekne ďakujeme. Skvelí chlapci sekuriťáci a samozrejme vymakaní požiarnici z Partizánskej Ľupče – to už sú festivalové “xichty” – musia byť!

Liptov akcie udalosti lipovzije liptov zije vec sound garden 2019

Ktorá z kapiel bola podľa teba najpríjemnejším prekvapením?

Fuuuuuuuuuuuuuu! Všetci. Tá záhrada je jedinečná aj pre umelcov, nie len pre návštevníkov. Máme pocit, že sa im u nás proste hrá dobre, lebo tento festival je iný. V backstage zóne sa o nich staráme ako o bábätká. Domáce šišky, domáca kuchyňa, škvarková pomazánka, Zuzka Sabolová /moja mama/ varí lepšie ako šéfka gastro zóny pre kapely a VIP hostí. Divinový guláš, vege rizoto, pivko, domáca pálenka. Takže keď ste dobre napapaný, ste v 300. rokov starej záhrade plnej úžasných stromov, ľudí s deťmi sediacich na dekách ako na pikniku, tak tie kapely idú top!

Za redakciu LiptovŽije musíme povedať, že sa jednalo o naozaj skvelo zorganizovaný festival a práve preto sa nevieme dočkať ďalšieho ročníku. Máte už stanovený presný termín?

Jasné. Určite si zapíšte termín 13.júna 2020! 

Liptov akcie udalosti lipovzije liptov zije vec sound garden 2019

Máš v hlave nejaké kapely, ktoré by si chcel osloviť na budúci ročník festivalu, prípadne môžeš prezradiť našim čitateľom, či sa môžu návštevníci festivalu tešiť na niečo veľké?

V hlave máme toho veľa, ale vždy sme samozrejme ohraničení finančnými nákladmi. A jasné, že sa majú na čo tešiť. Každý rok sa budú mať na čo tešiť. Nie len po hudobnej stránke. My máme v pláne byť ozaj najkrajší komorný festival v Európe. To nie je póza. To je náš cieľ za ktorým si pôjdeme a ideme. 

Vždy jednodňový festival, maximálne 1.000 kamošov a jedine v tejto úžasnej záhrade!

Liptov akcie udalosti lipovzije liptov zije vec sound garden 2019