#HybajCestovať s Liptákmi: Zaži Siargao #1

Pridané 17. 7. 2016

Prečítajte si cestovateľský blog HybajCestovať o dvoch Liptákoch, ktorí sa rozhodli vyraziť na Filipíny 🙂

Na Siargau číha na turistu atrakcia skoro na každom rohu. Medzi tie zabehnutejšie a stálejšie patrí práve tzv. Island Hopping [čítaj ajlend hoping]. Na juhu ostrova – tam kde sa nachádzame my – island hopping pozostáva z celodenného výletu na 3 blízke ostrovčeky Guyam, Naked Island a ostrov Daco. Nachvíľu sa zastavíte aj na krásnom koralovom útese, ktorý je na Filipínach voľne prístupný, no verím že v iných krajinách by bol prísne chránený. Sú tu húfy rôznofarebných koralov a malých aj väčších rybiek. Videli sme tu aj “Nema” tzv. clownfish. Nemo bol však plachý a odmietol zapózovať do GoPročky.

DCIM110GOPRO

Island hopping sa dá zariadiť na vlastnú päsť s lokálom, ktorý vlastní loďku. Väčšinou sa zdržujú v okolí fish marketu a ak vyzeráte dostatočne turisticky, oslovia vás aj sami. S ním sa dohodnete na cene a podmienkach výletu. Pozor na to, že cena nemusí byť konečná, pretože na každom ostrove sa platí za narôznejšie veci, napr. vstup na ostorv, sedenie na lavičke atď., preto ak budete dealovať s lokálesom, uistite sa, že cena ktorú vám povie je ozaj konečná a nie sú v nej skryté iné poplatky a že je v nej zahrnuté všetko čo chcete. Druhá možnosť je ísť do lokálnej akože cestovky, nachádzajú sa popri hlavnej ceste v General Lune, alebo ísť na takýto výlet prostredníctvom niektorého z rezortov ako sme išli my. Keďže sme sa skamošili s ľuďmi v Buddhas Surf Resorte, šli sme na výlet s nimi.

DSC_4464

Cena za celodenný island hopping trip bola 1150PHP/os. (23 eur), ale trip bol all-inclusive. Loď nás brala priamo z pláže asi 100m od rezortu, bola v tom zahrnutá grilovačka na ostrove Daco, alko aj nealko ako aj všetky malé poplatky na ostrovoch. Super bolo, že sme nestretali skoro žiadnych turistov a na väčšine ostrovov sme boli sami, čo zážitok ešte viacej spríjemnilo.

„Island hopping je jedna z vecí, ktorú ak sa niekedy dostanete na Siargao, určite musíte vyskúšať.“

Tento post bude viac o fotkách ako o texte a preto ak niečo čo vás zaujíma nespomeniem, napíšte to do komentárov, rád upresním.

Ostrov Guyam

Prvá zastávka je ostrov Guyam. Ostrovček ako vystrihnutý z katalógu. Keď vám poviem aby ste si zavreli oči a predstavili si krásny malý ostrov, nebude to ďaleko od toho ako vyzerá Guyam.DSC_4448

Na ostrovčeku je jedna chatka, kde býva lokálny vyberač daní za pristátie na ostrove, pár lavičiek a stolov a inak len ticho, palmy a piesok. Zaujímavá rarita je stena z prázdnych rumových fľašiek, hneď za domčekom vyberača. Je to pravý morský vlk.DSC_4451

“Naked” Island

V preklade “nahý/holý” ostrov. Jeho meno nie je odvodené od toho, žeby tam bolo zakázané nosiť oblečenie – aj keď pri zložení posádky 7 dievčat a 2 chalanov by som nebol až tak proti – ale od toho že ostrov je jedna veľká holá kopa piesku, na povrchu ktorého prežíva len jedna rastlina a pár čerstvo nasadených paliem.

DCIM110GOPRO

DSC_4485

Jóga je teraz velký hit, ktorému prepadla aj Dadka ako aj každé moderné dievča. Keďže bola posádka prevažne ženská, bola krátka jóga session len otázkou času. Ostrov bol ideálnym miestom na vystrúhanie zopár pôz a figúr. Namaste.

DSC_4506

Pofotení, precvičení a hlavne už vyhladnutí, vyrážame na ostrov Daco. Viac o tomto dobrodružstve nájdete na

>>>HybajCestovať: http://hybajcestovat.sk/turisticka-atrakcia-island-hopping-siargao/