#LiptovskéTalenty: The Carmines

Pridané 11. 9. 2016

Ahojte. Mohli by ste sa nám na začiatok predstaviť?

Čaves. Sme kapela The Carmines (čítaj karmajns), spieva nám Samuel Sleziak, na bicie udiera Daniel Handák a na gitaru pobrnkáva Richard Kubas. Aj keď sa poznáme už dlhšie, ako kapela sme sa dali dokopy cca len pred polrokom. Všetci sme sa predtým venovali svojim vlastným projektom, každý trochu rozdielnym žánrom. Popri tom sa samozrejme všetci venujeme  štúdiu.

the-carmines3

Ako vznikol Váš názov?

Sedeli sme v našej obľúbenej kaviarni a lámali sme si hlavy nad niečím abstraktným. V tom nás zo zasnenia vytrhli dve príslušníčky opačného pohlavia. Do očí nám udreli ich karmínovo červené pery -> The Carmines.

Akému štýlu hudby sa venujete?

Všetci sme vyšli z iného zázemia, vždy žánrovo farebného. Daniel sa odmalička venuje jazzu, Richard vyšiel z bluesrocku a došiel ku klasike a Samuel je starý depešák. Aký je náš žáner? Fúzia tohto všetkého s prímesou popu, možno trošku indie.

Pred nedávnom ste vydali Váš prvý singel, ktorý je podľa nás veľmi podarený. Bude tento singel nasledovať aj celý album?

Stále sa snažíme pracovať na nových veciach. Niečo je už nahrané, niečo vzniká od základov, no ešte sme sa nerozhodli  v akej forme to vyjde. Ale do budúcna sa určite môžete tešiť na ďalšie songy, a budeme sa snažiť aby boli čoraz lepšie. Nové veci prezentujeme zatiaľ hlavne na koncertoch.

http://www.youtube.com/watch?v=Jf4TpaTLaKs

A čo ambície? Kde by ste sa chceli vidieť v blízkej budúcnosti?

Sme mladí, takže naše sny sú veľké. Samozrejme by sme boli radi keby nás poznal celý svet, mohli by sme odísť zo škôl a venovať sa výlučne hudbe, ale musíme to vnímať trošku reálne. Takže, naše najbližšie ciele sú zhruba také, že by sme chceli odohrať čo najviac koncertov po celom Slovensku, nielen v okolí Ružomberka, zaujať čo najviac ľudí, a možno aj nejaké vydavateľstvo.

Kde by sme sa na Vás v najbližšej dobe mohli prísť pozrieť?

Práve teraz nemáme ešte presné termíny kde a kedy budeme hrať, prekoncertovali sme celé leto a program na jeseň ešte nie je hotový, ale určite nás budete môcť vidieť v okolí Ružomberka a možno aj niekde inde, o všetkom podstatnom sa dozviete na našom FB Fanpagei.

the-carmines1