19
aug

Hrádocká Lahoda

Pridané 16. 8. 2016
19. 8. 2016
20:00 - 23:30
J. D. Matejovie 591/14, liptovský hrádok, Slovakia
Loading Map....

Dobrý deň, môžete na úvod predstaviť hlavný zámer a myšlienku Vášej udalosti Hrádocká Lahoda? 🙂

Hlavným zámerom podujatia je podporiť kultúru pre mladých ľudí v Liptovskom Hrádku. S týmto cieľom bola Hrádocká Lahoda aj zorganizovaná keďže si myslíme, že v Hrádku sa toho deje pre mladé publikum dosť málo. Okrem toho sa tiež snažíme vzbudiť aktivitu u mladých ľudí, aby namiesto neustáleho vysedávania po baroch pracovali na sebe keďže si myslíme, že to čo robia vo voľnom čase veľkým spôsobom ovplyvňuje ich budúcnosť.

Aké kapely budú môcť účastníci na tomto podujatí uvidieť?
Tento rok sa na Hrádockej Lahode predstavia multižánrové HEĽENINE OČI, východniarske reggae N3O AKUSTIKA a celé to zakončí balkánsky bašável v podobe Dj z MALALATA.
Komu patrí vďaka za zorganizovanie tohto popodujatia?
Začínali sme ako dvaja študenti, no postupom času sa k nám pridali ďalší šikovní ľudia. Takže momentálne je náš tím v zložení Richard Tekeľ, Anton Martinka, Tibor Tekeľ, Mirima Vejová, Samuel Antol, Anton Grivalský, Michaela Vojsovičová a Ivana Macková.
O koľký ročník sa už jedná? Plánujete pokračovať s akciou aj v budúcnosti, respektíve ešte viac ju rozšíriť?
Momentálne sa jedná o druhý ročník. V akcii určite plánujeme pokračovať, keďže zorganizovanie niečoho takéhoto nám dalo veľa skúseností. Postupom času sa samozrejme plánujeme rozšíriť. Dlhodobým cieľom je spraviť z Hrádockej Lahody veľký festival.
Organizujete túto akciu na vlastnú päsť alebo ste našli aj podporu mesta, prípadne iných sponzorov?
Akciu ako je táto by sme na vlastnú päsť, keďže sme všetci študenti, určite finančne neutiahli a preto nám veľmi pomohlo mesto Liptovský Hrádok a Liptovský Mikuláš a taktiež veľká časť podnikateľského prostredia v Liptovskom Hrádku a okolí. Sme radi, že v tom čo robíme vidia zmysel a touto cestou by sme sa im taktiež chceli poďakovať. My osobne robíme celú akciu zadarmo s cieľom, aby nebola stratová a prípadný zisk si odložíme a použijeme na ďalší ročník.
Na čo všetko sa môžu diváci tešiť?
Na tento ročník sme si pripravili zoznam kvalitných a dobre platených pracovných miest, aby sme mladým ukázali, že tu také miesta sú a na aké odvetvia sa môžu zamerať. Nepáči sa nám totiž ako šikovní mladí ľudia odchádzajú z Liptova a sťažujú sa, že sa tu nedá nájsť dobre platená práca. Takisto sa návštevníci môžu tešiť na originálne toasty, fotokútik a skvelé pivo z Liptoväru. Určite sa príďte pozrieť a zabaviť sa:)

Kde sa dajú zakúpiť lístky?

Predajné miesta sú tento rok v Liptovskom Mikuláši v Central Perku a v Aurelica coffee a v Liptovskom Hrádku v Zanzibare a na mestskom úrade.

plagat_lahoda (1)-page-001

 

Tešíme sa na Vás 🙂